Spotkanie mikołajkowe

W dniu 5 grudnia odbyło się spotkanie mikołajkowe z uczniami klasy V Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie. Zajęcia poprowadzone przez bibliotekarki Iwonę Stankiewicz oraz Magdaleną Błaszczyk cieszyły się dużym zainteresowaniem i nie tylko dlatego, że zastąpiły one tradycyjną lekcję. Uczniowie bowiem samodzielnie mogli wykonać bałwanka, poznali tradycję i dawne obrzędy Mikołajek oraz prawdziwą historię "czarodziejskiej mocy podarunków" według Matta Haiga. Kto jeszcze nie wierzył w Świętego Mikołaja, po takiej lekcji zmienił na pewno zdanie, bo ... "Niemożliwość jest tak naprawdę możliwością, wystarczy tylko ją jedynie zrozumieć".

Zapraszam do lektury "Chłopiec zwany Gwiazdką". Zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Zdjęcia w załączniku.
Pozdrawiam i życzę mnóstwo mikołajkowych prezentów.