BIBLIOTEKOLIADA

14 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwa w najlepsze. Promując czytelnictwo i bibliotekę zaproszenie bibliotekarki do niesułkowskiej placówki przyjęli uczniowie klasy I ze SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Krystyną Kumidaj. W piątek - 12 maja - dzieciaki podzielone na dwie drużyny uczestniczyły w teleturnieju "BIBLIOTEKOLIADA" opartym na telewizyjnej Familiadzie. Uczestnicy odpowiadali m. in. na pytania dotyczące postaci z bajek W. Disneya, czynności wykonywanych po przebudzeniu, wakacyjnych podróży, postaci z wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy czy zakupów w Centrach Handlowych. Zwyciężyła drużyna dziewcząt w składzie:

- Julia Binkiewicz
- Lena Karnafel
- Lena Lipińska
- Maja Mikołajczuk

pokonując drużynę mieszaną w składzie:

- Paweł Dziąg
- Natalia Fortuna
- Zuzanna Przybysz
- Ewa Szczepaniak.

Po wyczerpujących zmaganiach teleturniejowych uczniowie odpoczęli słuchając książki Ewy Stadtmuller " Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę "oraz grając w grę planszową "MEMORY".

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książek i słodkości.

Bibliotekarka Filii w Niesułkowie Renata Szydlik.