Poznać świat by go zrozumieć

Nie każdemu jest dane odbywać dalekie podróże i odkrywać barwy świata, dlatego tym cenniejsze jest spotkanie podróżnika, który sugestywnie umie opowiedzieć o odwiedzanych miejscach.
7 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła Jolantę Królikowską - podróżniczkę, fotografkę a zarazem prezesa łódzkiej Fundacji JoMi niosącej pomoc potrzebującym mieszkańcom Afryki.

Prelegentka opowiadała o krajach Ameryki Południowej i Afryki bogato ilustrując relację fotografiami swojego autorstwa. Uczniowie Z.S. nr 1 w Strykowie oraz czytelnicy mogli poznać życie i zwyczaje plemion, zobaczyć florę, faunę oraz architekturę południowoafrykańskich osad.
Jolanta Królikowska jest także autorką albumu "Dzieci świata" zawierający portrety dzieci i lalek z różnych części świata, szczególnie Afryki i Ameryki Południowej.