Ile jest książek w bibliotece?

1

To tylko niektóre pytania, jakie uczniowie klasy IV B Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, zadawali pracownikom GBP w Strykowie podczas zajęć, które odbyły się we wtorek 28.11 i środę 29.11.

 Czy praca w bibliotece jest trudna?

Ile jest książek w bibliotece?

Co robią bibliotekarki oprócz wypożyczania książek?

 Na pierwszym spotkaniu, które miało miejsce w strykowskiej bibliotece, uczniowie poznali historię placówki, jej regulamin, organizację i księgozbiór. Dowiedzieli się, że biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczenia książek, ale całe spectrum działalności, która ma na celu rozwój kulturalny lokalnego środowiska i "wpojenie" dziedzictwa narodowego. Dzieci poznały również warsztat informacyjny, jaki znajduje się w bibliotece, między innymi katalog biblioteczny i jego charakterystykę. Był on zaczątkiem do kolejnych zajęć w następnym dniu, tym razem w szkole. To wtedy właśnie uczniowie zaznajomili się z trudną sztuką sporządzania opisu bibliograficznego. Swoje umiejętności i wiedzę sprawdzili samodzielnie tworząc kartę katalogową.

Czwartoklasiści po cyklu tych zajęć wywnioskowali, że praca w bibliotece jest bardzo trudna, ale może dawać satysfakcję, prowadząc między innymi takie spotkania jak w ostatnich dniach. Ciekawe, ale rzeczywiście trafne spostrzeżenie!!!!

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie