Misiowe wierszyki w Filii w Niesułkowie

W czwartek - 30 listopada - niesułkowską bibliotekę odwiedzili uczniowie VI klasy SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Edytą Leszczyńską. Goście jak co roku uczestniczyli w konkursie rycytacji i pięknym czytaniu wierszy o misiach ( z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada).

Do konkursowych zmagań przystąpiło 17 - u uczniów. Komisja Jury w składzie:
- Marzena Rusek - Kierownik GBP w Strykowie
- Edyta Leszczyńska - wychowawca klasy VI
- Jarosław Eliaszuk - Kierownik DK w Niesułkowie

miała nie lada dylemat wybierając trójkę zwycięzców plasujących się na równorzędnym pierwszym miejscu.

W konkursie recytatorskim zwyciężyli:
- Klotz Lidia
- Szychowski Oliwier

a w konkursie pięknego czytania I miejsce zajął:
- Ogórek Damian.

Finaliści w nagrodę otrzymali książki H. Sienkiewicza, a wszyscy uczestnicy konkursów koszulki z logo Strykowa.
Nagrodę specjalną Kierownika DK w Niesułkowie za szczególną interpretację wiersza " Wiecie co się stało " otrzymała Maria Brzóskowska.
W dalszej części zajęć dzieci wykonywały portret misia z dowolnie wybranych materiałów (kasza, płatki owsiane, siemie lniane, włóczka, bibuła). Najładniejszy okazał się miś wykonany przez Kacpra Stępniaka, który w nagrodę otrzymał maskotkę misia.
Ponieważ misiowe spotkanie odbywało się w andrzejki, to nie mogło zabraknąć wróżb andrzejkowych m. in.
wróżenie imienia przyszłego męża lub żony z obierki z jabłka.