Feryjna akademia

W dniu dzisiejszym (9.02) zakończyliśmy Feryjną Akademię. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie i Ośrodek Kultury w Strykowie organizują czas wolny w okresie ferii zimowych. Również w tym roku staraliśmy się by każde dziecko znalazło w ofercie coś dla siebie. Nie zabrakło licznych warsztatów plastycznych, zajęć sportowych czy przedstawień teatralnych.

Wspólny czas rozpoczęliśmy omówieniem programu Feryjnej Akademii, zapisaniem kodeksu feriowicza i pogadanką z policjantami na temat bezpieczeństwa. Później mogliśmy wykazać się swoją kreatywnością, tworząc filcowe spinki i broszki. Drugi dzień zaczął się od rozciągania i porannej gimnastyki, by na końcu odpocząć przy tapetowaniu wyobraźnią. W ostatni dzień stycznia powitaliśmy Teatr Trip, który przyjechał do nas z bajką pt. : "O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały Czapeczkę". Po przedstawieniu był czas na zajęcia ruchowe i zabawy cyrkowe. Czwartek 1 lutego rozpoczęliśmy ciężką pracą nad wikliną papierową, z której powstawały piękne sowy. Dla rozruszania kości Pan Sebastian przygotował Akademię Małego Sportowca. Na koniec tygodnia czerpaliśmy artystyczne inspiracje od Fundacji Błękitnia, z którą tworzyliśmy najróżniejsze gatunki filcowych ptaków.
W pierwszym tygodniu ferii, dzieci mogły skorzystać również ze Sterowni czyli zajęć motoryzacyjno - modelarskich i pojeździć zdalnie sterowanymi samochodami.
Po przerwie weekendowej czekały nas warsztaty sizalowych owoców i zajęcia kulinarne, na których słodko przypomnieliśmy sobie o zbliżających się Walentynkach. Ciastka autorstwa dzieci wręcz ociekały kremem, lukrem i cukrowymi ozdobami. Z okazji święta zakochanych, również powstał 62 - metrowy łańcuch z serc i sercowe drzewo.
W następnym dniu była okazja poznania sztuki tworzenia świec plastycznych oraz zawiłości praw fizyki i magii. Feriowicze samodzielnie lepili cudeńka z barwionej parafiny, a później mogli doświadczyć lotu poduszkowcem.
Środek tygodnia to kolejne spotkanie z Fundacją Błękitnia i zajęcia ze skarpeciakami - przyjaciółmi z wyobraźni.
Bańkowe show, strzelanie z łuku, balonowe zoo oraz fotobudka i popcorn to niektóre atrakcje, które mieliśmy do zaproponowania dzieciom podczas czwartkowego kinder party. Liczne gry i konkurencje oraz wizyta Minionka to bogata oferta grupy LIBRAevents z Głowna, która poprowadziła zabawę karnawałową.
Przez cały okres ferii miały miejsce próby grupy teatralnej, która przygotowywała się do wystawienia na koniec wspólnie spędzonego czasu przedstawienia.
W organizowanych przez bibliotekę i dom kultury zajęciach, w tym roku uczestniczyło ponad 370 dzieci.
Mam nadzieję, że spotkamy się za rok.