Klawiatura obok pióra

Pisarka poruszyła temat konsekwencji nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z komputera, zwłaszcza jeśli chodzi o gry komputerowe. Jako alternatywę zaproponowała lekturę książek swojego autorstwa, których nie czyta się do poduszki, ponieważ nie wywołują senności. 7 maja 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła panią Dorotę Mularczyk - pisarkę, autorkę książek dla dzieci i młodzieży oraz bajek i wierszy dla najmłodszych. W 3 spotkaniach udział wzięli uczniowie kl. Va, Vb i VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie. Temat prelekcji to  "Klawiatura obok pióra", podczas której dzieci musiały same określić co jest ważniejsze i bardziej wartościowe: komputer czy książka. Pisarka poruszyła temat konsekwencji nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z komputera, zwłaszcza jeśli chodzi o gry komputerowe. Jako alternatywę zaproponowała lekturę książek swojego autorstwa, których nie czyta się do poduszki, ponieważ nie wywołują senności. Pani Mularczyk żywo, barwnie i dowcipnie opowiadała o początkach swojej twórczości, skąd czerpie inspiracje do pisania oraz codziennych sytuacjach, które znajdują odzwierciedlenie na kartach powieści.