Do Wolność Czytania

wwww

Po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  organizuje w dniach 8 – 15 maja 2018 r. Tydzień Bibliotek  – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek  w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem: „(Do Wolność Czytania)”.Po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  organizuje w dniach 8 – 15 maja 2018 r. Tydzień Bibliotek  – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek  w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem: „(Do Wolność Czytania)”.

W tych dniach Gminna Biblioteka w Strykowie organizuje:

7 maja – spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk – autorką książek dla dzieci i młodzieży

8 maja – lekcja biblioteczna „Źródła informacji w bibliotece - szukanie w słownikach i encyklopediach”

10 maja – lekcja biblioteczna „ Warsztaty praktyczne w poszukiwaniu informacji w słownikach i encyklopediach”

11 maja – lekcja biblioteczna „ Warsztaty praktyczne w poszukiwaniu informacji w słownikach i encyklopediach”

11 maja - godz. 17 – spotkanie ze stylistką, doradcą wizerukowym p. Anną Mikulską

15 maja – wycieczka do biblioteki  „Wśród półek z książkami”

10 – 30 maja – Kiermasz Taniej Książki