Narodowe Czytanie w Filii w Niesułkowie

Dzień wcześniej od prezydenckiego Narodowego Czytania, 7 września 2018 r. - w piątek - na sali Domu Kultury w Niesułkowie uczniowie klas V - VIII ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie i Seniorzy z Klubu Seniora "Nasza Ferajna" czytali "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.Akcja Prezydenta RP organizowana jest od 2012 roku, biblioteka w Niesułkowie Kolonii przystąpiła do niej po raz pierwszy.Uczestnicy Narodowego Czytania wysłuchali wywiadu ze Stefanem Żeromskim, wspólnie odczytali fragmenty utworu - rozdziały Rodowów i Szklane Domy, obejrzeli film "Przedwiośnie" w reżyserii Filipa Bajona, a na zakończenie spotkania publiczność sprawdziła zdobytą wiedzę w krótkim quizie, a ci czytelnicy, którzy przynieśli własną książkę "Przedwiośnia" otrzymali okolicznościową pieczęć Narodowego Czytania. Czytający i laureaci quizu otrzymali zaś pamiątkowe odznaki.