Orszak Pani Jesieni

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody 12 października 2018 r. bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie postanowiły odwiedzić dzieci z Przedszkola Samorządowego.Temat spotkania to  „Orszak Pani Jesieni„.

Celem zajęć było Przypomnienie i utrwalenie wiadomości o jesieni, rozpoznawanie charakterystycznych cech danej  pory roku. Pani bibliotekarka przypomniała również dzieciom jakie dary przynosi jesień i zaprezentowała zebrane przez siebie tegoroczne plony.  Spotkanie urozmaiciła zabawa ruchowa,  po której dzieci w ciszy  wysłuchały opowiadania I. Prokopienko „Jak brzoza liście rozdawała”. Na koniec najstarsza grupa wykonała pracę plastyczną, którą była wyklejanka dyni. To był wspaniały dzień, który dostarczył przedszkolakom wiele radości i wzbogacił ich wiedzę o przyrodzie.