Dzień Kundelka w Filii w Niesułkowie Kolonii

Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. Jak co roku, także i w tym  w niesułkowskiej bibliotece gościliśmy 25 października świętują wszystkie kundelki. Data święta nie jest przypadkowa i zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, który obchodzony jest corocznie dzień po dacie wejścia w życie Ustawy ( obowiązuje ona od 24 października 1997 r.). Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. Jak co roku, także i w tym  w niesułkowskiej bibliotece gościliśmy wolontariuszki ze Schroniska w Głownie z podopieczną, 3 -y miesięczną sunią Lotką. Czytelnicy biblioteki przez cały rok zbierają plastikowe nakrętki ( 5 worków po 120 l ), które zostały przekazane dla podopiecznych schroniska ( ok. 60 - 80 psów i tyle samo kotów ). Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczane są na zakup karmy i wyposażenia potrzebnego dla podopiecznych schroniska. Przybyli na spotkanie uczniowie z klas III i IV SP w Niesułkowie podarowali mieszkańcom schroniska karmę suchą i w puszkach. Panie wolontariuszki opowiedziały dzieciom o swojej pracy, a także o samym schronisku, odpowiadały również na liczne pytania np. - jak się opiekować psem  w zimie czy jakie warunki trzeba spełnić by adoptować psa czy kota?Mieszkańcom schroniska życzymy samych udanych adopcji.