Strykowska Familiada

W 2019 roku Stryków świętuje 625-lecie nadania praw miejskich. Biblioteka w Niesułkowie Kolonii zorganizowała Strykowską Familiadę przeznaczoną dla uczniów klas 0 - III SP w Niesułkowie. Zadaniem konkursu było sprawdzenie wiedzy o współczesnym Strykowie wśród najmłodszych mieszkańców Gminy Stryków,popularyzacja wydawnictw o Strykowie, rozwijanie zamiłowania do czytania i książek, promocja naszej " małej ojczyzny".

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy klasowy - wyłaniał po dwoje uczestników z każdej klasy najszybciej układających słowa z rozsypanki liter. Drugi przeprowadzony w szkole podstawowej w dniu 7 czerwca polegał na rywalizacji dwóch czteroosobowych drużyn. Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące zwierząt i roślin w Gminie Stryków, dyscyplin sportowych uprawianych w Gminie Stryków, czym można podróżować po Gminie Stryków oraz instytucji jakie znajdują się w Strykowie. Na te same pytania odpowiadali ankietowani wcześniej mieszkańcy Gminy Stryków. Uczestnicy Strykowskiej Familiady odczytywali także wiadomości z mapy Strykowa i okolicy, układali herb Strykowa z kwiatów niebieskich i żółtych oraz sprawdzili się w zadaniach sportowych. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwała Komisja Jury, która to ogłosiła Mistrzynię Strykowskiej Familiady - uczennicę klasy I - NATASZĘ i Wicemistrzynię - uczennicę klasy II - MAJĘ. Laureatki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety z logo Strykowa, a wszyscy uczestnicy medale z herbem Strykowa. W zabawie wzięło udział 60 uczniów.

Bibliotekarka Filii w Niesułkowie Kolonii