Lekcja biblioteczna

15 października Gminna Biblioteka w Strykowie gościła uczniów klasy „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie. Dzieci wraz z wychowawczynią Panią Joanną Tokarską uczestniczyły w lekcji pt. „ Jesień w parkach, lasach, sadach ”Na wstępie dzieci wymieniły pierwsze oznaki jesieni, dary z pól, lasów, ogrodów i sadów jakie przyniosła ta piękna pora roku. Następnym punktem spotkania było odgadywanie zagadek, quizów oraz wysłuchanie opowiadania „Jak brzoza liście rozdawała”. Bibliotekarka pokazała również różne gatunki grzybów, zarówno tych jadalnych, jak i trujących. Zapytała o to kiedy i gdzie można znaleźć najwięcej grzybów, które z ptaków opuszczają nasz kraj przed nadchodzącą zimą i dokąd one odlatują. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne z papieru, co sprawiło im wiele radości.