Spotkanie autorskie z Anną Jaklewicz

21 października, w godzinach przedpołudniowych odbyły się spotkania autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie oraz Bibliotece w Dobrej z Anną Jaklewicz – podróżniczką, archeologiem, antropologiem i ekologiem. Autorką książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta” oraz organizatorką wypraw do Azji. W spotkaniach wzięli uczniowie z klas VI – VIII ze Szkół Podstawowych w Strykowie i Dobrej. Podczas pokazu wspólnie odwiedziliśmy Mongolię oraz Indonezję i zamieszkujących na morzu- Badżo , plemię mieszkające w wioskach , gdzie zamiast ulic są pomosty, a domy wsparte na palach wystają tylko nieznacznie nad powierzchnię wody. Zaś o 16:30 dorośli czytelnicy mogli przekonać się jak wygląda "druga strona raju" w Indonezji. Co to jest tzw. piąta płeć, obejrzeć zdjęcia i filmy przedstawiające rytualny taniec szamanów ze sztyletami oraz doroczne „święto pługa”, a także przyjrzeć się niezwykłym pogrzebom organizowanym u górali z Celebesu nawet kilka lat po śmierci bliskich! Wszystko za sprawą fascynującej opowieści i wirtualnej podróży w jaką zabrała nas Anna Jaklewicz.