Pastelkowe opowieści

3 grudnia strykowską bibliotekę odwiedzili pracownicy Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie, z projektem “Pastelkowe opowieści” , którego głównym celem jest poprawa dostępu do książki, wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek. Na spotkanie z Pastelkiem przyszli uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie.

Podczas spotkania autorka książki „ Pastelkowe bajeczki” , Pani Ewa Gałat , w towarzystwie pluszowego Pastelka (lalki teatralnej typu muppet) opowiedziała dzieciom o procesie powstawania książki, przeczytała wybraną bajkę. Pytaniom do Pastelka nie było końca. Spotkanie było również pretekstem do rozmowy o literaturze dla dzieci, o możliwościach jakie daje im lokalna biblioteka. Wizyta w bibliotece oraz prezentacja książek dla najmłodszych: książek kontrastowych, dźwiękonaśladowczych, z okienkami, książek z serii "Czytam sobie" dała dzieciom wiele radości.