Projekt "Mała książka-Wielki człowiek"

projekt

Blisko 6 tysięcy bibliotek w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”.A wśród nich Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie wraz z Filiami w Bratoszewicach, Dobrej, Koźlu, Niesułkowie i Swędowie.

Jest to ogólnopolska kampania społeczna zorganizowana  przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.Każde dziecko/czytelnik w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które zapisze się do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową „Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.”Zapisz dziecko do najbliższej biblioteki! Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu.

Iwona Stankiewicz