Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie pozyskała dotację na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016 – 2020, Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.


„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016 – 2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczonych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników biblioteki.

Za dotację w wysokości 6.000 zł Biblioteka zakupiła książki z zakresu literatury pięknej dla dorosłych (kryminały, powieści społeczno–obyczajowe, historyczne, biografie), wydawnictwa dla dzieci i młodzieży a także pozycje z literatury popularno – naukowej. Ogółem zakupiono 229 egzemplarzy. W załącznikach prezentujemy wykaz książek zakupionych do poszczególny chbibliotek w gminie Stryków. Serdecznie zapraszamy!

Wykaz książek zakupionych w 2020 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie.
Wykaz książek zakupionych w 2020 roku do Filii w Dobrej.
Wykaz książek zakupionych w 2020 roku do Filii w Koźlu.
Wykaz książek zakupionych w 2020 roku do Filii w Swędowie.
Wykaz książek zakupionych w 2020 roku do Filii w Niesułkowie.
Wykaz książek zakupionych w 2020 roku do Filii w Bratoszewicach.

 

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie