Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

zdj1

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej strefy COVID-19,od 26 października zmienia się organizacja pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowieoraz filii bibliotecznych na terenie gminy Stryków.

Biblioteki będą pracować w zakresie wypożyczalni, czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru a zbiory podaje bibliotekarz.Biblioteki będą pracować w zakresie wypożyczalni, czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru a zbiory podaje bibliotekarz.

Nie udostępnia się czasopism, stanowisk komputerowych oraz książek na miejscu.

Nie przyjmujemy darów książkowych.

Nie organizuje się imprez, spotkań, lekcji bibliotecznych, warsztatów itp. Książki zwracane przez czytelników do biblioteki nadal będą poddawane kwarantannie.

Na terenie biblioteki obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a przed wejściem znajdziecie Państwo płyn do dezynfekcji rąk.

Powyższe zasady obowiązują do czasu zniesienia na terenie powiatu zgierskiego  czerwonej strefy zagrożenia.