Książki z Fundacji ING Dzieciom

zdj

Fundacja ING Dzieciom od wielu lat pomaga najmłodszym, którzy potrzebują wsparcia. Jej misją jest wyrównywanie szans życiowych dzieci i młodzieży.

Wspiera ich w odkrywaniu świata i własnych możliwości, dodaje im odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań i realizacji własnych marzeń.Swoją misję Fundacja realizuje poprzez autorskie programy społeczne. Jednym z nich jest biblioterapia. Fundacja bezpłatnie przekazuje wydane wspólnie z ING Bankiem Śląskim książki dla dzieci. Nasza biblioteka zwróciła się do Fundacji z prośbą o przekazanie książek na potrzeby czytelnicze.19 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie oraz jej filie otrzymały piękne książki. Pierwsza z nich to „Kosmita” – książka poruszającą temat rodziny z dzieckiem autystycznym. Tytułowy bohater książki jest dzieckiem autystycznym, którego pojawienie się na świecie jest wyzwaniem dla całej rodziny, a zwłaszcza dla jego dziesięcioletniej siostry Oli. Z Kacperkiem trudno jest bowiem nawiązać kontakt, choć on widzi i czuje, tylko nie potrafi o tym opowiedzieć.Druga nosi tytuł „Lucjan, lew jakiego nie było” – książka, która pomaga dzieciom oswoić się z lękiem towarzyszącym chorobom nowotworowym. Opowiada historię lwa Lucjana i Hani, wędrujących przez krainę Zębowej Wróżki. Ich przygody pokazują dzieciom jak pokonywać trudności i przeszkody dzięki przyjaźni i zaufaniu. Bardzo dziękujemy Fundacji ING Dzieciom za książki, które staną się lekturą dla wielu czytelników.