Spotkanie w Przedszkolu Samorządowym

DSC 0090
Koniec września, jest to czas, kiedy pożegnać należy słoneczne lato i powitać kolorową, choć czasami i deszczową jesień. Z tej właśnie okazji, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie w piątkowe przedpołudnie przeprowadziły z dziećmi z Przedszkola Samorządowego zajęcia dotyczące tej pory roku.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki z dziećmi na temat trwającej pory roku. Pytałyśmy, czy lubią jesień oraz z czym im się ona kojarzy. Rozmawialiśmy o tym, jakie są właściwe dla tej pory roku owoce i warzywa dlaczego liście zmieniają swój kolor i spadają z drzew, jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów a które zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz jak zmienia się otaczający nas świat. Następnie dzieci wysłuchały opowiadań „ Jak brzoza liście rozdawała” oraz „Franklin i wielka dynia”. Zaproponowałyśmy też zabawę ruchową do wiersza, podczas której dzieci gestami opowiadały o czym właśnie jest mowa. Podczas kolejnej części zajęć przedszkolaki zajęły się tworzeniem prac plastycznych nawiązujących do obecnej pory roku. Na koniec dzieci otrzymały mały upominek. Pani Jesień szczegółowo opisała dzieciom wyjątkowość kolejnej pory roku. Bez wątpienia, był to dzień pełen wrażeń dla naszych przedszkolaków!