Kółko Miłośników Książki-Motylek

1a

19.01.2016 r. (wtorek) w niesułkowskiej bibliotece spotkali się członkowie Kółka Miłośników Książki- Motylek . Do Kółka należy 17 -u uczniów IV klasy SP w Niesułkowie. Opiekunem Kółka jest bibliotekarka Pani Renata Szydlik a przewodnikami duchowymi są: nauczycielka j. polskiego Pani Anna Lipińska i bibliotekarka szkolna Pani Jolanta Walak . Na spotkaniu uczestnicy dyskutowali nt. książki R. Dahla "Matylda". Na początku uczniowie poznali ciekawostki z biografii autora, a następnie przeprowadzali wywiad z główną bohaterką i pisali własne zakończenie książki, w dalszej kolejności rysowali ilustracje do książki, a wszystko przy herbacie, słodkościach i jabłkach. Rysunki wystawiono w bibliotece i można było na nie głosować w dniach: 19 -27.01.2016 r. Ilustracja, która uzyska największą liczbę głosów wygra, a autor otrzyma w nagrodę dyplom i gadżety promocyjne. Konkurs wygrał Łukasz Skwarczyński uzyskując 102 głosy. Po zakończeniu konkursu z wszystkich prac utworzono katalog.

2a