Ferie zimowe 2016 r. w niesułkowskiej bibliotece

Tegoroczna oferta feryjna biblioteki w Niesułkowie była bogata i urozmaicona. Przygotowane propozycje skierowane były zarówno do młodszych jak i starszych. Uczestnicy ferii wykonywali bałwanki, papierowe zwierzątka, piekli pizzę, uczestniczyli w malowaniu twarzy, rysowali ilustracje do książki D. Suwalskiej " Zuźka w necie i w realu " ( nagrody w konkursie na najładniejszą ilustrację ufundowała łódzka księgarnia TAK CZYTAM ), uczestniczyli w zbiórce plastikowych nakrętek dla chorej Wiktorii z Łodzi ( zebraliśmy 8 worków 120 l ), spotkali się z najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka - pieskami - owczarkiem pikardyjskim i spanielem walijskim.

Dogoterapeutka Pani Irena Mikołajczyk uczyła dzieci jak należy dbać o psa, jak go tresować i jak się zachować w razie ataku. W drugiej części spotkania psy pokonywały tor przeszkód, w którym mogły się sprawdzić też uczestnicy spotkania. W drugim tygodniu ferii biblioteka stała się sceną teatralną, na której uczestnicy przygotowali przedstawienie " Czerwonego Kapturka ". Na spektakl zaprosili swoich bliskich oraz przedszkolaki z N P im. Świętej Rodziny w Niesułkowie. Ferie, w których uczestniczyło około 30 - u dzieci, zakończyły się słodkim poczęstunkiem i rozdaniem dyplomów i gadżetów promocyjnych z Urzędu Miejskiego w Strykowie.

Do zobaczenia za rok.