Spotkania z książką

W ostatnim okresie Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie przeprowadziła szereg lekcji bibliotecznych tematycznych. W zajęciach wzięło ogółem 169 maluchów. Lekcje prowadzone przez Magdalenę Błaszczyk odbyły się w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie (11.03), Przedszkolu Sióstr Służebniczek w Strykowie (16.03) oraz w klasie "O"Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie (15.03).

Tematem wiodącym była "Wiosna i Wielkanoc w literaturze". W pierwszej części zajęć rozmawialiśmy o porach roku, a przede wszystkim o wiośnie, która zbliża się do nas małymi kroczkami, odnajdywaliśmy zwiastuny wiosny, rozpoznawaliśmy wiosenne kwiaty i ptaki. Kolejnym etapem zajęć były wspólne zabawy, np. "w bociana", zagadki wiosenno - wielkanocne, głośne czytanie wiersza "Zwiastuny wiosny". W drugiej części spotkań zajęliśmy się tradycjami i obyczajami związanymi z obchodzeniem polskich świąt wielkanocnych, symboliką świątecznego koszyczka i jego zawartości, oraz rodzinnymi przygotowaniami do tych świąt. Na zakończenie dzieci poznały przygody zajączka Tuptusia z książki "Kocham was moje zajączki" Laury Driscoll i otrzymały niespodziankę - wielkanocne, słodkie jajeczko.