Podsumowanie akcji Bezpieczne Wakacje

Dnia 07.10.2016 r. ( piątek ) odbyło się spotkanie z Panami Policjantami podsumowujące ogólnopolską akcję "BEZPIECZNE WAKACJE " trwającą od 16.05.2016 r. do 30.09.2016 r. Celem tej pożytecznej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Biblioteka w Niesułkowie uczestniczy w tej akcji już po raz trzeci. W czasie jej trwania w bibliotece uczestnicy otrzymali ulotki informujące o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnego wypoczynku w górach, nad morzem, w lesie, w domu, w podróży ; grali w gry planszowe uczące zasad ruchu drogowego ; czytali książki "Jak Wojtek został strażakiem", "Radiowóz" czy "Dzielny ambulans", które wzbudzają u dzieci zaufanie do przedstawicieli służb ratunkowych ; malowali na asfalcie swoje bezpieczne wakacje ; rozwiązywali quiz ze znajomości znaków drogowych.

Na piątkowym spotkaniu z Panami Policjantami z Komendy Policji w Strykowie i Zgierzu uczniowie SP w Niesułkowie i przedszkolaki z N P im. Św. Rodziny w Niesułkowie wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły oraz sposobów szybkiego reagowania na zagrożenia ; uczestnicy mogli także obejrzeć wnętrza radiowozów czy zasiąść za kierownicą motocykla policyjnego. W spotkaniu zorganizowanym w SP w Niesułkowie we wspólpracy z DK w Niesułkowie udział wzięło łącznie 130 dzieci.