Biblioteka w Niesułkowie wkręcona w pomaganie.

W czwartek - 13.10.2016 r. do niesułkowskiej biblioteki zawitała wolontariuszka Przytuliska dla zwierząt w Głownie, ponieważ czytelnicy od drugiego półrocza 2016 r. wkręcili się w akcję schroniska polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek dla swoich podopiecznych.

Pani Aleksandrze Karpińskiej z przytuliska bibliotekarka Renata Szydlik przekazała 10 worków o pojemności 120 l z nakrętkami. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek kupowana jest karma dla zwierzaków, a w schronisku przebywa około 80 psów i około 20 kotów. Przytulisko w Głownie zostało założone w 1998 roku, a bezpośrednią opiekę nad nim sprawuje Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt " Arkadia " w Głownie. Czytelnicy niesułkowskiej biblioteki chcą pomagać zwierzakom i zbiórka nakrętek będzie trwała nadal. Cieszymy się, że możemy pomagać naszym najwierniejszym przyjaciołom i efekt tej pomocy podarowaliśmy im w październiku, ponieważ 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, a 25 października - Dzień Kundelka. Pamiętajmy więc "Pomagając jednemu psu świata nie zmienimy ... świat zmieni się dla tego jednego psa"