Ferie

1

Ferie zimowe podobnie jak wakacje to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie wraz z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które trwały przez dwa tygodnie od 16 do 27 stycznia. Był to miły czas, spędzony w aktywny sposób. Program ferii był bogaty w różnorodne zajęcia, tak by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie interesującego.
Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy wspólnymi zabawami, omówieniem programu, tworzeniem wizytówek i kodeksu feriowicza. Kolejny dzień przywitał dzieci sportowym "Ratatatum". Po zajęciach maluchy mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi tworząc "okno na świat" metodą wydzieranki. Środa to trzygodzinny maraton z Fundacją Błękitnia. Feriowicze podzieleni na dwie grupy wili wianki, ozdabiając kwiatami i owadami, lub poznawali metodę pracy decoupage wyklejając pudełko pełne skarbów. Zabawy z modeliną rozpoczęły czwartkowe zajęcia lepienia wazonów i pojemników na przybory szkolne. Na rozluźnienie stawów zaproponowaliśmy sportowe fanaberie. Kolejny dzień to dzień pełen cyrkowych szaleństw i okazja do poznania nowoczesnej dekoracji, tym razem w formie quillingu. Na zajęciach tych, dzieci samodzielnie wykonały prezenty na Dzień Babci i Dziadka - brokatowe serce oraz laurkę z aniołkiem.
Warsztaty kreatywne rozpoczęły drugi tydzień ferii. Feriowicze tworzyli żabki z plecionki sznurkowej, pod okiem instruktorów grupy Pilamaya, a później formowali wiklinowe serce.

Wtorkowe przedpołudnie to czas spędzony wraz z aktorami teatru Trip, którzy przedstawili spektakl pt.: "Tajemnica Skarbu na Kurzej Nóżce". Kolejnym etapem zajęć w tym dniu były zabawy ruchowe. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, również i w tą środę odwiedziły nas panie z Fundacji Błękitnia. Przedostatni dzień ferii zainaugurowało sportowe "Ratatatum" pod okiem profesjonalnego nauczyciela wychowania fizycznego. Pozostały czas spędziliśmy w świecie czarów z iluzjonistą Romanem Roszykiem. Zaczarowane sznurki, przecinanie prowadzącego czy nagłe znikanie lub pojawianie się przedmiotów, wszystko to może bardzo tajemniczo wyglądało, ale po tych zajęciach wszystkie tajniki magii dzieci poznały perfekcyjnie.
Należy również wspomnieć o zajęciach dla odważnych, lubiących samochody. W każdą środę od godziny 13 wszyscy chętni mogli skorzystać z warsztatów motoryzacyjno - modelarskich, gdzie największą atrakcją było pilotowanie miniaturami samochodowych marek premium.
Niestety wszystko co miłe kiedyś musi się skończyć. Tak jest również z feriami zimowymi i zajęciami w naszych placówkach. Dlatego piątek, ostatni dzień ferii zakończyliśmy koncertowo, balem karnawałowym w szaleńczym rytmie z Rafałem Mikołajewskim, klaunem z powołania :). Miłą niespodzianką dla wszystkich feriowiczów, a także zaproszonych rodziców i dziadków oraz pozostałych gości, było przedstawienie w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia, pt. : "Kraina Lodu". Niezwykłą opowieścią, pełną humoru i poważnych zasad, o wielkiej mocy prawdziwej miłości, zwycięstwie dobra nad złem, młodzi aktorzy zainteresowali całą zgromadzoną publiczność, która trud aktorstwa wynagrodziła gromkimi brawami.
Na zakończenie Zimowej Feriady wszystkim dzieciom wręczone zostały dyplomy i słodkie upominki.
Jak co roku zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i ... rodziców. Ogółem w zajęciach w okresie ferii 2017 wzięło udział 515 maluchów. 

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie