Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Filii w Niesułkowie

1

Tradycją w niesułkowskiej bibliotece stało się pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci ( 2 kwiecień ). W tym roku uczniowie KL. I przybyli do biblioteki we wtorek 4 kwietnia wraz z wychowawczyniami: Panią Krystyną Kumidaj i Panią Olgą Lipińską. Do grona czytelniczej braci dołączyło 10 - u uczniów. Zanim jednak doszło do uroczystego pasowania uczniowie zapoznali się ze zbiorami bibliotecznymi, z regulaminem, z zaletami czytania, wysłuchali wiersza "Skarga książki" Bibliotekarka sprawdziła także czy są godnymi, aby zasilić szeregi czytelników niesułkowskiej biblioteki.

Uczniowie uczestniczyli w próbach : mądrości, sprawności językowej, sportowej, wiedzy oraz plastycznej. Odpowiadali m. in. na rymowane zagadki, powtarzali łamańce językowe czy rysowali kartę - rękę pamięci czytelnika. A ponieważ wszystkie zadania zaliczyli w 100% zostali czytelnikami biblioteki w Niesułkowie otrzymując pamiątkowe dyplomy pasowania i słodkie niespodzianki.

Witamy Was w naszej bibliotece. Starajcie się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości. Szanujcie książki jak najbliższych sercu przyjaciół.

 

1

1

1

1

1Bibliotekarka Filii w Niesułkowie Renata Szydlik.

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie