Gala Czytelnika

1

"Książki są bramą przez którą wychodzisz na ulicę. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Książki pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność, upiory i tym podobne ... ".

Cytatem z utworu "Królowa Południa" hiszpańskiego pisarza Arturo Pereza-Reverte rozpoczęła się Gala Czytelnika 2016 Roku biblioteki w Niesułkowie odbywająca się w gościnnych progach Domu Kultury w Niesułkowie. Tradycją się stało, iż roczny konkurs czytelniczy skierowany do dorosłych czytelników biblioteki w Niesułkowie rozstrzygany jest w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia. A jak wiadomo wszem i wobec bez książek i czytelników biblioteki nie miałyby racji bytu, toteż niesułkowska biblioteka uhonorowała finalistów konkursu czytelniczego "Czytelnik 2016 Roku" właśnie w tym dniu.

Po sprawdzeniu i podliczeniu wypożyczeń Komisja Jury w składzie:

- Pan Kazimierz Chamerszmit
- Pan Jarosław Eliaszuk
- Pani Renata Szydlik

ogłosiła listę laureatów:

I miejsce - Teresa Kiejnich (przeczytała 182 ksiązki)
I miejsce - Aleksandra Jędrzejewska (przeczytała 182 ksiązki)
II miejsce - Małgorzata Walak (przeczytała 123 książki)
II miejsce - Anna Ślęzak (przeczytała 123 książki)
II miejsce - Elżbieta Szydlik (przeczytała 123 książki)
II miejsce - Anna Sicińska (przeczytała 123 książki)
II miejsce - Olga Lipińska (przeczytała 123 książki)
III miejsce - Grażyna Rosiak (przeczytała 86 książek)
III miejsce - Aneta Andrzejczak (przeczytała 86 książek)
III miejsce - Edyta Goncerz (przeczytała 86 książek)
III miejsce - Edward Lipiński (przeczytał 86 książek)
III miejsce - Konrad Lipiński (przeczytał 86 książek)

wyróżnienia:

Anna Lipińska ( przeczytała 65 książek )
Małgorzata Kamińska ( przeczytała 65 książek )
Teresa Lipińska ( przeczytała 65 książek )
Bogumiła Pietrasik ( przeczytała 65 książek ).

Nagrody, statuetki i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom wręczyła Dyrektor M-PBP im. B. Prusa w Zgierzu Pani Dorota Abramczyk.

Wszystkim finalistom gratulujemy. Bądźcie Państwo nadal wiernymi czytelnikami i przyjaciółmi biblioteki w Niesułkowie.Laureaci Gali Czytelnika są szczególną wizytówką naszej gminy. Warto zaznaczyć, że statystycznie co najmniej 1 książkę w 2017 roku przeczytało tylko 37% naszego społeczeństwa. Każdy z naszych laureatów w 2016 roku przeczytał średnio 88 książek, znacznie podwyższając statystki. Łączna liczba książek przeczytanych przez finalistów to 1409 woluminów.
Wisienką na torcie przeznaczonym zarówno dla laureatów konkursu, jak również zgromadzonej publiczności był koncert wiosenny w wykonaniu państwa Anny i Romualda Spychalskich. Rozpoczął się on utworem z musicalu "Piękna i bestia", później artyści brawurowo wykonywali przeboje nie tylko z rożnych gatunków muzycznych ale również z różnych okresów. Zgromadzonej publiczności najbardziej do gustu przypadł utwór Leonarda Cohena - "Alleluja", który pani Anna musiała zaśpiewać dwukrotnie. Nie mniejsze wrażenie na publiczności zrobiły fantastycznie zaśpiewane polskie przedwojenne przeboje jak: "Bo ja się boję utyć" czy "Umówiłem się z nią na 9". Również gorące brawa artyści otrzymali za wykonanie takich szlagierów jak: "Zimny drań", "Nie kochać w taką noc", "Lamore sei tu", "Amigos para siempre". Koncert zakończył zaśpiewany na bis "Delilah".
Po koncercie przez ponad godzinę przy kawie, herbacie i słodkościach można było porozmawiać z artystami, posłuchać anegdot, które przytrafiły im się w trakcie pracy artystycznej, a także zakupić płytę z autografem wykonawców.

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

Bibliotekarka Filii w Nieułkowie Renata Szydlik.

 

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie