Spotkanie autorskie

1

29 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła jeden z ulubionych duetów pisarzy strykowskich czytelniczek - Marię Ulatowską i Jacka Skowrońskiego.
Autorów połączyła pasja pisania. Pani Maria specjalizuje się w powieści obyczajowej, a ulubionym gatunkiem Pana Jacka jest powieść sensacyjna i kryminalna.

Z tak ciekawej mieszanki upodobań literackich powstała powieść, która łączy oba gatunki i odzwierciedla to co autorzy cenią w literaturze najbardziej. O pisaniu książek Ulatowska marzyła od zawsze, ale dopiero na emeryturze, mogła pozwolić sobie na realizację marzenia. Dzisiaj autorka może pochwalić się już znaczącym dorobkiem twórczym. Takie powieści jak "Pensjonat Sosnówka", "Kamienica przy Kruczej", "Ostatni list", nie schodzą z list bestsellerów od momentu pojawienia się na rynku księgarskim. Skowroński natomiast wiedział od zawsze, że będzie pisarzem. Uważał, że skoro procesowi czytania towarzyszą pozytywne emocje i w gruncie rzeczy jest to przyjemne zajęcie, to równie dobrze może się zmierzyć z napisaniem książki. Praktyka pokazała i uzmysłowiła pisarzowi, że aby stworzyć dobrą, wciągającą powieść, należy włożyć mnóstwo pracy w każdy szczegół, a warsztat pracy trzeba nieustannie doskonalić.
Znakomicie układająca się współpraca pisarzy, zarówno prywatnie jak i na gruncie zawodowym, pozwala zbierać plony literackie. Pierwsza wspólna książka, Autorka, zebrała znakomite recenzje wśród krytyki. Czytelnicy również bardzo entuzjastycznie ją przyjęli, dzięki czemu Autorka stała się impulsem do kontynuowania wspólnej pracy literackiej przez Ulatowską i Skowrońskiego.
Inspiracje do kolejnych książek czerpią z licznych podróży, historii opowiadanych przez innych, zasłyszanych i „podsłuchanych” gdziekolwiek. We współczesne historie, jak podkreślała Ulatowska, lubią wpleść wątek sięgający korzeniami odległej przeszłości. Historia zawsze fascynowała autorów, dlatego tak chętnie cofają się do minionego wieku wybierając z niego motyw, który staje się punktem wyjścia dla toczącej się akcji powieści.
Natchnienie do snucia ciekawych fabuł szukają w swoim wyjątkowym miejscu na ziemi, czyli w Szczepankowie. Tam ładują akumulatory przed powrotem do Warszawy i przed wymagającą pracą.
Na sobotnim spotkaniu w kameralnym gronie, czytelniczki poznawały twórczość i życie autorów. Na zakończenie mogły zakupić książki autorstwa Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego, jak również otrzymać wyjątkowe autografy pisarzy.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie