Kto czyta książki, żyje podwójnie

3

Twierdzenie Umberto Eco było zalążkiem dzisiejszej dyskusji, jaką na zaproszenie biblioteki, poprowadziła Pani Bożena Grabowska - pracownik łódzkiej księgarni Tak Czytam, z uczniami klas IV - V Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie.

Pani Grabowska oprócz prelekcji na temat swojej pracy i pasji czytania, przekonywała o wartości wszystkich książek, podkreślając swoje wypowiedzi znanymi mottami o książkach, np. "Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."
Znaczenia wszystkich przytoczonych cytatów były na bieżąco omawiane, przy aktywnym uczestnictwie uczniów, co nie pozwala wątpić w wiedzę młodych czytelników i ich świadomość o niewątpliwej roli książki w życiu każdego człowieka.
Kolejny etap spotkania to mini konkurs o bibliotece i księgarstwie. Dwie, trzyosobowe drużyny, chętnych czwartoklasistów i piątoklasistów, odpowiadały na zadane pytania, rozwiązywały krzyżówkę, układały wiersz o książce i zmagały się z wierszykami - trzeszczykami. Zmagania drużyn były nie tylko sposobem na sprawdzenie wiadomości o książce, ale również niezapomnianą zabawą.
Finałem spotkania był kiermasz nowej książki, gdzie uczniowie mogli zaopatrzyć się w swoją ulubioną literaturę już od 2 zł.
Ogółem w zajęciach brało udział 70 osób.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie