Teleexpress biblioteczny

1

Dziś jest 11 maja. Zaczynamy Teleexpress – wydanie specjalne.
„Umiłowanie książek, ich czytanie i gromadzenie to jedno z najstarszych zainteresowań człowieka. To także, jedna z najpiękniejszych zabaw, jakie ludzkość wymyśliła”.
Ekipa teleexpressu jest dziś na sali, gdzie odbywa się rozprawa, na której rozpatrywany będzie ważny problem, czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka, czy też można ją zamknąć w archiwum, muzeum, a może zniszczyć...

Tak właśnie rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie, na które zostały zaproszone klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie. W wyjątkowy sposób, biblioteka chciała podkreślić wartość książki i rozstrzygnąć spór dotyczący potrzeby istnienia książki.
Teleexpress biblioteczny to mini przedstawienie, którego bazą był popularny serwis informacyjny TVP1 i rozprawa sądowa, w wykonaniu uczniów klasy V. Inscenizacja była obrazem przemyśleń i rozważań nad celem istnienia książki, w przypadku gdy ludzie mają do wyboru komputery, płyty i itp. Przedstawione zostały argumenty za i przeciw pozostaniu książki w formie papierowej. W obronie książki stanęła wyobraźnia, młodzi czytelnicy, bibliotekarka. Ostateczna decyzja sędziego : książka ma pozostać z ludźmi, jest potrzebna przez całe życie i nie zastąpi jej żadna nowoczesna technologia.
Scenariusz spotkania przewidział również zajęcia plastyczne. Zadaniem uczniów było stworzenie książeczki. W finale powstały piękne, kolorowe prace przestrzenne.
Ogółem w dzisiejszym spotkaniu brało udział 53 osoby.

2

2

2

2

2

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie