Spotkanie poetycko - taneczne

1

12 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaproponowała swoim czytelnikom spotkanie z nietuzinkową osobą, jaką jest pełna pasji Elżbieta Bednarczyk. Poetka, tancerka, aktorka, scenarzystka - poprzez sztukę dzieli się z innymi swoją filozofią życiową, opartą na pozytywnym postrzeganiu świata. Nie unika jednak tematów trudnych, takich jak samotność czy ludzkie cierpienie, które - obok sukcesów i radości - są nieodłączną częścią życia każdego z nas.

Pani Bednarczyk prowadzi zajęcia zarówno z dorosłymi czytelnikami jak i z tymi najmłodszymi. Dlatego też w piątkowy poranek spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Koźlu i Szkoły Podstawowej w Dobrej, gdzie najpierw przeczytała bajkę „Kłótnia w tornistrze”, a następnie rozmawiała z dziećmi na temat przesłań i morałów, jakie z niej płyną. Tematem pogawędki był również szacunek do nauczycieli, rodziców i całego żyjącego świata. Pani Elżbieta zachęcała dzieci do częstego czytania książek, dzięki którym rozwijają swoją wyobraźnię , uczą się logicznego myślenia i poszerzają wiedzę o otaczającym ich świecie. Ciekawym punktem spotkania było zaprezentowanie pokazu multimedialnego przedstawiającego Australię, jej mieszkańców oraz florę i faunę tego kraju. Opowiadała m.in. o szkole, dzieciach z Australii i krajobrazie. Zachęcała wszystkich do podróżowania, a w szczególności odwiedzenia pięknej krainy kangurów, gdyż jak zapewniła, jest to kraina marzeń, a ludzie tam żyjący mają bardzo optymistyczne podejście do życia i są bardzo życzliwi i szczęśliwi. Wielką niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania był wykonany taniec cygański, którym autorka wzbudziła szczególnych zachwyt i brawa publiczności.
Na zakończenie każdego spotkania, uczniowie mogli zakupić książkę autorstwa Pani Bednarczyk z imienną dedykacją.
Tego samego dnia, dorośli czytelnicy mogli uczestniczyć w wieczorze poetycko – tanecznym, zorganizowanym w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie. Pani Bednarczyk spotkanie rozpoczęła cygańskim furkotem spódnic oraz dyskusją na temat życia, piękna świata, Boga i zdrowia zgodnie ze swoją filozofią życiową. Następnym etapem był taniec flamenco oraz recytacja autorskich wierszy przy akompaniamencie muzyki relaksacyjnej i klasycznej, m.in. Ludwiga van Beethovena. Kolejna część spotkania to pokaz zdjęć połączony z gawędą o Australii, kraju w którym autorka mieszka na stałe. Podobnie jak na spotkaniach z młodzieżą szkolną, Pani Elżbieta opowiedziała o przyrodzie, sposobach spędzania wolnego czasu i relacjach międzyludzkich na tym odległym kontynencie.
Na koniec Pani Bednarczyk zaprezentowała jeszcze taniec hiszpańsko – arabski. Dorośli czytelnicy również mogli nabyć książkę Pani Elżbiety – tomik poezji, pt. : „Uśpione ogrody” - cykl 22 wierszy, które czytane kolejno – tworzą historię kobiety.
Ogółem w trzech spotkaniach brało udział 165 osób.

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie