Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

1

Do wyjątkowo udanych należały zorganizowane 17 maja przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie, dwa spotkania z autorem ponad 200 książek dla dzieci - Wiesławem Drabikiem. Autor zaprezentował siebie i swoją twórczość najpierw w Szkole Podstawowej w Koźlu, później w bibliotece strykowskiej, gdzie zebrała się prawie osiemdziesięcioosobowa grupa uczniów klas II.

 Nie jest niczym odkrywczym, że dzieci, to w rozmowach niezwykle wymagający partnerzy, więc tego typu spotkania, są nie lada wyzwaniem dla wielu pisarzy. Jednak pan Wiesław, człowiek posiadający dar wyjątkowo łatwego nawiązywania kontaktów z rozmówcą, bardzo szybko zaangażował do aktywnego udziału w spotkaniu przybyłe na nie dzieci. Zadawał zagadki, za których rozwiązanie oczywiście nagradzał. Nic więc dziwnego, że dzieciaki rwały się do odpowiedzi. ”Dodatkową” nagrodą były na bieżąco układane prze Pana Drabika, rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu. Pisarz recytował również fragmenty swoich książek zachęcając uczniów do odgadywania rymów. Młodzi czytelnicy mieli okazję wypytać o warsztat i stronę techniczną tworzenia śmiesznych historyjek dla dzieci. Autor opowiedział młodym czytelnikom jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem. Z pewnością to spotkanie nie byłoby tak wyjątkowe, gdyby nie fakt, iż Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru, a dodając do tego jeszcze niezwykłą umiejętność rymowania wszystkiego i wszędzie, sprawił, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne.

Pisane przez Wiesława Drabika rymowane bajeczki, to niezwykle wesołe, lekkie ale i pouczające historie. Nic więc dziwnego, że przywiezione przez Niego do Strykowa książki, były chętnie kupowane przez dzieci. Każda pozycja opatrzona została na dodatek dedykacją i autografem autora- to wyjątkowa pamiątka.

Ogółem w spotkaniu brało udział 140 uczniów

Drabik

Drabik

Drabik

Drabik

Drabik

Drabik

Drabik

Drabik

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie