Majowo z książką

1

18 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie odwiedzili uczniowie klasy "O" Szkoły Podstawowej nr 2. Tematem zajęć była łąka i jej mieszkańcy, a także zapoznanie z literaturą popularno - naukową dla najmłodszych. Maluchy dowiedziały się, że w bibliotece oprócz wierszy, bajek i opowiadań są również książki naukowe, które wcale nie muszą być nudne. Zawierają bowiem mnóstwo ilustracji, zdjęć i informacji, tak przedstawionych aby najmłodsi czytelnicy mogli zrozumieć i przyswoić.

Dużą niespodzianką była zabawa w lokomotywę po bibliotecznej łące. Zerówkowicze "jadąc" między regałami, zapraszali do pociągu kolejnych pasażerów - mieszkańców łąki (biedronka, pająk, ślimak, motyl ... itd.), zgodnie z tekstem czytanego wiersza, autorstwa bibliotekarki. Na końcowym przystanku wysłuchali opowiadania pt. : "Żółty balonik i żuczek Pomponik" Katarzyny Zychli.
Zadaniem, które wzbudziło nie mały entuzjazm było stworzenie i uzupełnienie przez uczniów łąki, którą mogli później zabrać do swojej klasy, by przypominała o zajęciach i czasie spędzonym w bibliotece. 

Spotkanie było podsumowaniem materiału przerabianego zgodnie z programem szkolnym, uzupełnione dodatkowo o informacje z zakresu przysposobienia bibliotecznego.
Ogółem biblioteka gościła 27 osób.

2

2

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie