Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

W dniu 5 czerwca rozstrzygnięto konkurs czytelniczy MISTRZ CZYTANIA MIASTA STRYKÓW, który Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie ogłosiła we wrześniu 2016 roku. Konkurs adresowany do przedszkolaków, uczniów klas O - VI i gimnazjum szkół miasta Stryków. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli miasta Strykowa, którzy zostali zarejestrowani w roku szkolnym 2016/2017 zarówno w bibliotekach szkolnych jak i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie, oraz korzystali ze zbiorów w/w placówek bibliotecznych. Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach:

I KATEGORIA – przedszkola i klasy „O”
II KATEGORIA – klasy I – III
III KATEGORIA – klasy IV – VI
IV KATEGORIA – gimnazjum
Statystykę wypożyczonych książek prowadziła każda placówka, rejestrując dane i numer czytelnika oraz ilość wypożyczonych książek.

Wyniki czytelnicze – przeczytane książki, Komisja sędziowska konkursu w składzie:
Marzena Rusek – kierownik GBP w Strykowie
Iwona Stankiewicz – bibliotekarz GBP w Strykowie
Magdalena Błaszczyk – starszy bibliotekarz GBP w Strykowie
Monika Kaźmierczak – główna księgowa GBP w Strykowie
zliczyła 31 maja 2017 o godz. 11:00.
Kryterium oceny była ilość wypożyczonych książek.
Laureatami konkursu zostali:

PRZEDSZKOLE - „O”
I MIEJSCE – Turek Małgorzata – 123 (Przedszkole Sióstr Służebniczek)
II MIEJSCE – Kamiński Mikołaj – 59 (kl. O SP 1)
III MIEJSCE – Pietrzak Mateusz – 32 (Przedszkole Sióstr Służebniczek)

WYRÓŻNIENIA:

Piestrzeniewicz Julia – 8 (Przedszkole Samorządowe)
Cyruliński Patryk – 9 (kl. O SP 1)
Budziarska Lilianna – 12 (kl. O SP 1)

KLASY I – III
I MIEJSCE – Wężyk Bartosz – 52 (kl. II SP 1)
II MIEJSCE – Budziarski Bastian – 41 (kl. III SP 1)
III MIEJSCE – Gabara Alicja – 38 (kl. II SP 1)

WYRÓŻNIENIA:

Tokes Konstancja – 25 (kl. II SP 2)
Krawczyk Katarzyna – 27 (kl. I SP 2)
Pawlak Wiktor – 28 (kl. III SP 1)

KLASY IV – VI
I MIEJSCE – Suder Wiktoria – 76 (kl. V SP 1)
II MIEJSCE – Wojtalik Alicja – 70 (kl. IV SP 1
III MIEJSCE – Kalinka Anna – 67 (kl. IV SP 1)

WYRÓŻNIENIA:

Chybińska Anna – 49 (kl. IV SP 1)
Lipowicz Nikola – 36 (kl. IV SP 1)
Florczak Jan – 34 (kl. V SP 1)
Błaszczyk Zuzanna – 66 (kl. V SP 1)
Stankiewicz Julia – 63 (kl. V SP 1)

I MIEJSCE – Jędrzejewska Maja – 44
II MIEJSCE – Kargier Julia - 43
III MIEJSCE – Gulińska Kamila - 42

Gońda Oliwia – 17
Zasada Julia – 22
Miśkiewicz Natalia – 22

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz materiały promocyjne Strykowa.
W prezencie dla wszystkich uczestników konkursu oraz specjalnych gości - uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie, Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaprosiła grupę teatralną Trip z Świętochłowic z przedstawieniem „Na tropie zaginionej opowieści” - historia trzech moli książkowych.
W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan techniczny wszystkich książek. Podczas kolejnego dnia pracy, w bibliotece zaczyna dziać się coś dziwnego. Mole odbierają anonimowy telefon, w nocy z półek niespodziewanie spada abecadło, a Wersik skarży się na koszmarne sny. Okazuje się, że z biblioteki zniknęła najcenniejsza księga – „Zbiór wierszy dla dzieci polskich poetów”. Wersik postanawia wszcząć śledztwo. Dzielne Mole ruszają tropem poszlak i za sprawą tajemniczego eliksiru przenoszą się do niezwykłego miejsca. Zanim jednak uda im się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym zdarzeniom i niezwykłym postaciom.
W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima: Ptasie radio, Lokomotywa, O Panu Tralalińskim; Jana Brzechwy: Księżyc raz odwiedził staw, Kaczka dziwaczka oraz Marii Konopnickiej: Stefek Burczymucha.