Narodowe Czytanie 2017

Narodowe Czytanie czyli ogólnopolskie wydarzenie społeczne propagujące znajomość literatury narodowej, w tym roku swój finał miało 2 września. Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie udział bierze już od 6 lat tj. od 2012 roku, w którym to Prezydent Bronisław Komorowski zainicjował akcję czytania największych dzieł literatury polskiej.

W minioną sobotę mimo, że pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, strykowskie czytanie odbyło się i było kolejnym fantastycznym przykładem promocji książek i czytelnictwa.
W programie tegorocznej imprezy nie zabrakło głośnego czytania fragmentów "Wesela" przy udziale gości, m.in. burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego i radnego Krzysztofa Bandurowicza. Inną atrakcją był występ profesjonalnej grupy aktorskiej FORM.ART z Łodzi, która przedstawiła trzy sceny z utworu. Strykowskiej lekturze towarzyszyła wystawa "Słowo i obraz", poświęcona autorowi dzieła Stanisławowi Wyspiańskiemu.
W spotkaniu brała udział kameralna grupa, około 40 czytelników.
Dziękujemy wszystkim za udział i za wyrazy uznania.
Zapraszamy za rok.