Jesiennie w bibliotece

Jak nazywa się ta pani,
która przychodzi do nas z darami.
W jej koszu liście, jarzębina, kasztany i żołędzie
Dzięki niej na świecie kolorowo wszędzie.

W dniu dzisiejszym (piątek 20.10) w progach biblioteki gościłyśmy przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Strykowie. Od 9:30 w zajęciach, uczestniczyła grupa Piratów. Tuż po 10:00 wkroczyli Indianie, a przed 11:00 Tropiciele.

Tematem wszystkich spotkań była Jesień i jej dary. Wspólnie zastanawialiśmy się jak rozpoznać złotą porę roku, jakie barwy są z nią związane i jakie dary przynosi ze sobą. Maluchy pochwaliły się doskonałą wiedzą dotyczącą grzybów, owoców i warzyw, które możemy odnaleźć w jesienne miesiące. Dzieci prawidłowo odgadywały zagadki i rozwiązywały quiz. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Iriny Prokopienko "Jak brzoza liście rozdawała", "W piękny jesienny dzień" Barbary Boby czy wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy. Zajęcia wzbogacone były o zajęcia plastyczne z wykorzystaniem liści. Grupa Indian tworzyła jesienną wiewiórkę, a Tropiciele królową lasu - panią sowę. Najmłodsi otrzymali kolorowankę z jeżem. Zakończeniem każdego spotkania był słodki poczęstunek.
Ogółem w zajęciach brało udział 75 przedszkolaków.