Przytul misia spraw mu radość.

24 "Przytul misia spraw mu radość. Miś odwdzięczy się zabawą".

W dniu dzisiejszym biblioteka powitała w swoich progach dzieci z Przedszkola Samorządowego w Strykowie. Cztery grupy maluchów od 3 do 6 lat miały przyjemność spotkać "prawdziwego" misia bibliotecznego.

Razem z Brunatnym bawiły się, tańczyły i śpiewały. Wylizywały miodek ze spodeczków, rozpoznawały misie z bajek i gatunki niedźwiedzi żyjących na całym świecie. Dzieci opowiadały o swoich misiach, a wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego tak kochamy naszych pluszowych ulubieńców. Nie zabrakło również głośnego czytania. Przedszkolaki poznały historię Uszatka i tajemnicę jego klapniętego uszka, a także opowiadania "Niesforny Miś" Urszuli Kozłowskiej. Indianie i Tropiciele stworzyły wełniane portrety misia, które zabrały na pamiątkę do przedszkola.

Spotkania kończyły się oczywiście słodkim "co nieco".
Ogółem w zajęciach brało udział 95 maluchów.