Spotkanie z Andrzejem Janeczko

kaczuchy

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie serdecznie zaprasza 1 grudnia 2017 (piątek) o godz. 17:00 na spotkanie z Andrzejem Janeczko.

Andrzej Janeczko to bez wątpienia 100% artysta, malarz, grafik, a przede wszystkim mieszkaniec gminy Stryków. Współtwórca studenckiego teatru "Pad", kabaretu "Ładne Kwiatki". Współzałożyciel i lider zespołu piosenki kabaretowej Trzeci Oddech Kaczuchy.

 Z zespołem Trzeci Oddech Kaczuchy i Mają Piwońską oraz Zbigniewem Rojkiem zdobyli Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy za "publicystyczne wartości tekstów" XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1981 za piosenki "Wódz", "Kombajnista" i "Pytania syna poety". W tym samym roku z TOK zdobył I nagrodę w konkursie Interpretacji na KFPP w Opolu. Razem z Trzecim Oddechem Kaczuchy grał w Anglii, Hiszpanii, Norwegii, Kanadzie i USA. 

Wydał tomik poezji "Kolegom poetom", a w 2017 książkę "Trzeci Oddech Kaczuchy. O życiu i scenie". Jest autorem i kompozytorem piosenek TOK. Najważniejsze z nich to: Pytania syna poety, Nie umieraj nam inteligencjo, Wódz a za wodzem wierni, Te dwadzieścia kilka lat, W naszej klasie, O!Ojeju!.
Skończył studia pedagogiczne. Zrobił pracę dyplomową w zakresie grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przez dwa lata był dyrektorem artystycznym "Łódki", czyli Łódzkich Dialogów Kabaretowych - ogólnopolskiego przeglądu kabaretów. W latach 2007-2009 był korespondentem Radia "Pin" w Detroit.
Równolegle do muzyki "uprawia" grafikę (głównie techniki wklęsłodrukowe - akwaforta i akwatinta) i malarstwo.
Mieszka we wsi Ługi, gdzie od jesieni 2011 roku sprawuje funkcję sołtysa.

Postać bardzo interesująca, pełna energii i pasji.
Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa grafik autora, a po prelekcji zainteresowani będą mogli zakupić ostatnią książkę "Trzeci Oddech Kaczuchy ..."* z autografem A. Janeczko.
* cena książki 30 zł

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie