115 urodziny Pluszowego Misia

W dniu 22 listopada kontynuowałyśmy obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Tym razem bibliotekarki odwiedziły Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie. Razem z maluchami śpiewaliśmy piosenki (m.in. ulubioną JEDNA ŁAPKA DRUGA ŁAPKA, JA JESTEM NIEDŹWIADEK...), rozpoznawaliśmy najróżniejsze bajkowe misie, a także te, które żyją na całym świecie.

Dzieci poznały historię polowania, od którego to wzięła się tradycja świętowania urodzin naszych pluszowych zabawek i opowiedziały o swoich ulubieńcach. Miłą niespodzianką były odwiedziny samego misia bibliotecznego, do którego garnęły się wszystkie przedszkolne niedźwiadki.

Mali czytelnicy wysłuchali opowiadania Urszuli Kozłowskiej NIESFORNY MIŚ i chętnie zaśpiewali piosenkę dla jubilata.
Nie obyło się oczywiście bez słodkiego poczęstunku.
Ogółem w zajęciach brało udział 70 przedszkolaków.