Dzień bajki

W dniu 27 listopada bibliotekarki zaproszone zostały do wspólnej zabawy z przedszkolakami Przedszkola Sióstr Służebniczek, w ramach obchodów przez placówkę Dnia Bajki.
Każdy, czy to dziecko czy dorosły lubi bajki i baśnie, i chce w te piękne opowieści wierzyć. Najbardziej jednak zafascynowane światem fantazji są maluchy. Dlatego dzisiaj, w tak ważnym dla nich dniu Biblioteka musiała być z nimi.

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

Wyjątkowość dzisiejszego dnia zauważyć można było w pięknych strojach, które miały nawiązywać do bohaterów ulubionych bajek. Równie ważne były gry, zabawy, zagadki, quizy, wspólny taniec i śpiew. Imponująca wiedza dzieci na temat bajek zachwycała nie tylko grono pedagogiczne ale przede wszystkim bibliotekarki.
Nie mogło zabraknąć również głośnego czytania opowiadania "Osioł i książka" oraz wiersza Czesława Janczarskiego "Posłuchajcie bajeczki".
Az szkoda było wracac do szarej codzienności.