ABC młodego patrioty

W środę 21 lutego 2018 r. do niesułkowskiej biblioteki zawitali uczniowie klasy II SP w Niesułkowie wraz z wychowawczyniami - Paniami - K. Kumidaj i O. Lipińską. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej "ABC młodego patrioty" będącej kontynuacją cyklu lekcji tematycznych pod tym samym tytułem.

Lekcje biblioteczne tematyczne placówka organizuje w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem tych lekcji jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez zapoznanie najmłodszych uczniów z  podstawowymi informacjami o naszym kraju tzn. dzieci poznają zarys granic; państwa sąsiadujące z Polską; stolicę Polski ; symbole narodowe - godło, flaga i hymn ; krainy geograficzne; stroje ludowe poszczególnych regionów ; największe miasta polskie, najdłuższe rzeki czy liczbę ludności. Na środowej lekcji drugoklasiści układali puzzle " Mapa Polski " ; wykonywali zakładkę do książki z symbolami narodowymi; wysłuchali legendy o Lechu, Czechu i Rusie a także nauczyli się na pamięć katechizmu polskiego dziecka Władysława Bełzy. Rozmawialiśmy również o polskich łamańcach językowych i zasadach ortograficznych, a przyczynkiem do dyskusji był fakt iż właśnie 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wszyscy jesteśmy dumni, że umiemy nim władać.

Bibliotekarka Filii w Niesułkowie - Renata Szydlik.