Spotkanie w Swędowie

8 czerwca w sali OSP w Swędowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę w Swędowie w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Prelekcję wygłosił dr Bronisław Matusz. Dla słuchaczy była to lekcja historii przybliżająca wydarzenia, osoby i procesy, które doprowadziły do uzyskania państwowości po okresie rozbiorów.

Była źródłem informacji związanych z kultywowaniem polskich tradycji narodowych, kształceniem tożsamości regionalnej i narodowej. Prelekcji towarzyszyła wystawa prywatnych pamiątek historycznych p. Matusza związanych ze wsią Swędów i Szczawin. Po zakończeniu prelekcji pod okiem wykładowcy, chętni wspólnie robili kotyliony w barwach narodowych.