Relacja z Narodowego Czytania

1

W sobotę 8 września odbyła się VII odsłona Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcjaW sobotę 8 września odbyła się VII odsłona Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcjapublicznego czytania najwybitniejszych dzieł literatury polskiej odbywająca się pod honorowympatronatem Pary Prezydenckiej. Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie bierze w niej udział od 6 lat. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania przybrała szczególny charakter, gdyż odbywała sięw 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego – jednego z najwybitniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku oraz wiersze z Antologii Niepodległości czytali Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, radny Krzysztof Bandurowicz oraz młodzież szkolna. Imprezę uświetnił występaktorów z Fundacji Form-Art z Łodzi.

W podziękowaniu za wspólne czytanie lektorom wręczono książkę "Przedwiośnie" opatrzoneokolicznościową pieczęcią pozyskaną z Kancelarii Prezydenta a uczestnicy spotkania otrzymali odorganiztora zakładki do książki. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie – około 30 czytelników.

Dziękujemy wszystkim zaudział i słowa uznania.

3

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie