Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii w Niesułkowie

Biblioteka w Niesułkowie w tej akcji uczestniczy po raz czwarty. W tegorocznej edycji czytaliśmy książkę R. Piątkowskiej "Gang słodziaków". Do czytania i wspólnej zabawy ze słodziakami bibliotekarka zaprosiła Panią Kierownik DK w Niesułkowie. Razem z uczestnikami słuchaliśmy piosenek,rysowaliśmy ilustracje do tekstu, czy graliśmy w słodziakowe kółko - krzyżyk. Dzieciaki zaprezentowały również swoje maskotki słodziaków i świeżaków. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i słodkości.We wtorek (25.09) i w piątek - 28.09.2018 r. - w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania do niesułkowskiej biblioteki zawitali uczniowie III i "0" klasy SP w Niesułkowie wraz z wychowawczyniami. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest po raz 17 z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo, rozwija wyobraźnię, jest okazją do wprowadzenia słuchaczy w magiczny świat bajek, opowiadań czy wierszy.  Biblioteka w Niesułkowie w tej akcji uczestniczy po raz czwarty. W tegorocznej edycji czytaliśmy książkę R. Piątkowskiej "Gang słodziaków". Do czytania i wspólnej zabawy ze słodziakami bibliotekarka zaprosiła Panią Kierownik DK w Niesułkowie. Razem z uczestnikami słuchaliśmy piosenek,rysowaliśmy ilustracje do tekstu, czy graliśmy w słodziakowe kółko - krzyżyk. Dzieciaki zaprezentowały również swoje maskotki słodziaków i świeżaków. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i słodkości.

Bibliotekarka Filii w Niesułkowie