Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

2

18 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk. Obecnie Pani Małgorzata jest jedną z najbardziej popularnych współczesnych polskich pisarek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka kultowego serialu Tata, a Marcin powiedział … emitowanego na antenie TVP 1.

 W swoim dorobku literackim ma kilkanaście powieści dla dorosłych i dla młodzieży: „110 ulic”, „Serenada”, „Mariola, moje krople” , „Podróż do miasta świateł” i inne. Jednak sagą „Cukiernia pod Amorem” przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad 100 lat podbiła serca czytelników. Jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008” przyznawanej przez Polską sekcję IBBY, za powieść „13 poprzeczna”.

W trakcie spotkania autorka opowiedziała o tym, skąd czerpie inspiracje do swoich książek i pomysły na postacie głównych bohaterów. W swoich powieściach z mistrzowską dokładnością oddaje klimat epoki w jakiej toczą się losy bohaterów. Nie zabrakło opowieści o perypetiach rodzinnych, zainteresowaniach i nostalgicznych wspomnieniach z minionych lat. Spotkanie połączone było z promocją najnowszej książki jej autorstwa, kolejnej części sagi „Cukierni pod Amorem” pt.  „Dziedzictwo Hryciów”. Na zakończenie Pani Małgorzata rozdawała autografy, nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, przyjaciele biblioteki nas nie zawiedli za co serdecznie dziękujemy.

1

2

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie