Wszystkie dzieci na całym świecie kochają pluszowe misie! Nic dziwnego, że to właśnie one, doczekały się swojego święta – Światowego Dnia Pluszowego Misia, obchodzonego 25 listopada. Do wspólnego świętowania przyłączyły się również  bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej, które 30 listopada odwiedziły dzieci ze Strykowskich przedszkoli.

Celem naszego spotkania było: zapoznanie dzieci z historią powstania pluszowego misia, rozbudzanie zainteresowań dzieci życiem niedźwiedzia polarnego i brunatnego oraz przybliżanie świata przyrody. Dzieci z radością przyjęły wiadomość, że uczestniczą w 116 urodzinach szanownego jubilata.. Przedszkolaki przyniosły na spotkanie swoje ulubione pluszaki, by wraz z nimi zatańczyć w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”  Podczas spotkania prowadzone były zabawy ruchowe z misiem, zagadki oraz czytanie bajki i  wierszy o misiach. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach.  Spotkanie zakończyło się  słodkim akcentem.