Ferie w Filii w Niesułkowie Kolonii

ferie

Dzieci dowiedziały się jak należy dbać i uczyć psa. Rysowały również portret swojego przyjaciela. Z zajęć plastycznych najbardziej podobały się warsztaty biżuteryjne, kolorowa sól, lampiony i pingwinki. Podczas naszych spotkań dbaliśmy o kondycję fizyczną. Naszą formę sprawdziliśmy w turnieju tenisa stołowego, aerobiku czy w wyścigach drużynowych. Natomiast szare komórki rozruszaliśmy podczas koła fortuny, skojarzeń czy zabawy w słodziakowe kółko - krzyżyk. Niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników ferii cieszą się warsztaty kulinarne. W tym roku piekliśmy faworki i pizzę. Była więc strawa dla ciała, nie mogło zabraknąć strawy dla duszy. W bibliotece gościliśmy księgarkę z łódzkiej księgarni "TAK  CZYTAM", Pani Magda przeczytała nam fragmenty książki A. Maleszki "Czerwone krzesło", efektem którego były wykonane przez słuchających piękne zakładki do książek. Ukoronowaniem zmagań feryjnych był bal karnawałowy. Podczas trzygodzinnej zabawy prowadzonej przez bibliotekarkę dzieciaki szukały skarbów, zaplatały warkocze, tworzyły magiczny krąg, uczestniczyły w tańcu smoka, tańcu z balonem czy pociągu do książki i wielu innych zabawach. Maskaradę zakończyły wybory króla i królowej balu, słodki poczęstunek oraz rozdanie nagród - gadżetów promocyjnych Strykowa. Razem we wszystkich spotkaniach feryjnych uczestniczyło 170 dzieci. Dziękuję Wam za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok.Ferie, ferie i po feriach. Kolejne zmagania za nami. Jak co roku, także i w 2019 r. biblioteka w Niesułkowie Kolonii przygotowała wiele atrakcji dla feriowiczów. Zaczęliśmy od spotkania z pieskami w Akademii Psiej Zabawy. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać i uczyć psa. Rysowały również portret swojego przyjaciela. Z zajęć plastycznych najbardziej podobały się warsztaty biżuteryjne, kolorowa sól, lampiony i pingwinki. Podczas naszych spotkań dbaliśmy o kondycję fizyczną. Naszą formę sprawdziliśmy w turnieju tenisa stołowego, aerobiku czy w wyścigach drużynowych. Natomiast szare komórki rozruszaliśmy podczas koła fortuny, skojarzeń czy zabawy w słodziakowe kółko - krzyżyk. Niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników ferii cieszą się warsztaty kulinarne. W tym roku piekliśmy faworki i pizzę. Była więc strawa dla ciała, nie mogło zabraknąć strawy dla duszy. W bibliotece gościliśmy księgarkę z łódzkiej księgarni "TAK  CZYTAM", Pani Magda przeczytała nam fragmenty książki A. Maleszki "Czerwone krzesło", efektem którego były wykonane przez słuchających piękne zakładki do książek. Ukoronowaniem zmagań feryjnych był bal karnawałowy. Podczas trzygodzinnej zabawy prowadzonej przez bibliotekarkę dzieciaki szukały skarbów, zaplatały warkocze, tworzyły magiczny krąg, uczestniczyły w tańcu smoka, tańcu z balonem czy pociągu do książki i wielu innych zabawach. Maskaradę zakończyły wybory króla i królowej balu, słodki poczęstunek oraz rozdanie nagród - gadżetów promocyjnych Strykowa. Razem we wszystkich spotkaniach feryjnych uczestniczyło 170 dzieci. Dziękuję Wam za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok.

Bibliotekarka Filii w Niesułkowie