Odjazdowy Bibliotekarz

1

“Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 r.

 Założeniem akcji jest połączenie dwóch pozornie nie związanych ze sobą dziedzin – sportu i książki. Zależy nam na promocji czytelnictwa i upowszechnianiu zdrowego stylu życia. Jednak naszym nadrzędnym celem jest przede wszystkim dobra zabawa.“Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 r. Założeniem akcji jest połączenie dwóch pozornie nie związanych ze sobą dziedzin – sportu i książki. Zależy nam na promocji czytelnictwa i upowszechnianiu zdrowego stylu życia. Jednak naszym nadrzędnym celem jest przede wszystkim dobra zabawa.Dnia 11 maja w Filii w Swędowie zorganizowany został 7 Powiatowy Odjazdowy Bibliotekarz.W spotkaniu wzięły udział bibliotekarki ze Zgierza, Leśmierza i Ozorkowa oraz z gminy Stryków. Nie zabrakło też czytelników i miłośników bibliotek, którzy co roku wspierają naszą akcję i uczestniczą w rajdzie. Było ognisko i pieczenie kiełbasek, były inne smakołyki przygotowane przez bibliotekarki z gminy Stryków. Największą atrakcją były gry, zabawy ruchowe i mecz siatkówki. Na zakończenie wręczono pamiątkowe gadżety i upominki. W spotkaniu wzięły udział 64 osoby.

Odjazdowy Bibliotekarz to niepowtarzalna okazja do integracji bibliotekarzy i czytelników, ale także oryginalny sposób na promocję czytelnictwa i pokazanie, że zarówno biblioteka, jak i jej pracownicy mają mnóstwo pozytywnej energii.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie