Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

1

Z Książką na Walizkach – VII łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami – to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. Dla wielu dzieci, które po raz pierwszy w życiu mają kontakt z pisarzem, czynny udział w spotkaniu jest niezapomnianym przeżyciem.

   W TYGODNIU BIBLIOTEK w piątek 10 maja 2019 roku  Biblioteka Publiczna w Strykowie zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem literatury dziecięcej, współautorem znanych książek o „grzecznym psie” panem Wojciechem Cesarzem. Na spotkaniu dzieci zapoznały się z tajnikami psiej psychologii. W trakcie edukacyjnego dialogu rozmawiano o emocjach i uczuciach zwierząt, oraz o tym jak pies postrzega świat i co może sobie o nas myśleć. Dzieci poznały sekrety psiej natury, dowiedziały się jak nasi czworonożni przyjaciele postrzegają otaczający je świat, oraz jak należy odczytywać ich zachowania. Dialog wzbogacono prezentacją multimedialną pn. „Zwierzę nie jest rzeczą”, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych młodych czytelników. Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli zakupić książki naszego gościa i otrzymać autograf.

      W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas III obu strykowskich szkół podstawowych, wielu z nich przystąpiło do konkursu plastycznego ogłoszonego z okazji VII Łódzkich Spotkań z Młodymi Czytelnikami  pt. „Co w trawie piszczy”. Praca plastyczna była wykonana do przeczytanych fragmentów książki Wojciecha  Cesarza pt. „Kocie kłopoty grzecznego psa”. Wydawnictwo Literatura nagrodziło trzy prace wręczjąc laureatom w nagrodę książki. Jedna – najlepsza praca pojechała na finał akcji do Złoczewa.

Wojciech Cesarz - artysta grafik, dyrektor artystyczny w agencji reklamowej, jak również dyrektor artystyczny wielu tygodników i miesięczników. Zwolennik ekologii. Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka "Pamiętnik grzecznego psa" zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie